Cestovateľské články

 

Dve rôzne vlády na jednom území? Je to vôbec možné?! Aj to je príbeh najchudobnejšej krajiny Európy, ktorá sa radí medzi krajiny s najväčšou hustotou vinohradov na svete - Moldavska.

Toto mesto si nás získalo svojím šarmom už od začiatku, jeho starobylé kachličkové uličky, historické pamiatky, pahorky, tá úžasná rozmanitosť, slnko tu dokonca svieti v priemere 2799 hodín ročne, takže na nič nečakajte a vydajte sa do Lisabonu!

Jedna gruzínska legenda hovorí, že po stvorení sveta sa zástupcovia každého národa dostavili k Bohu, aby im pridelil, kus zeme, kde bude ich národ žiť. Gruzínci však túto príležitosť ignorovali a pokojne sa nalievali vínom. Ráno keď prišli k sebe, vybrali sa za Ním, aby im pridelil nejakú destináciu. Všetky však už boli obsadené, ale Gruzínci boli...

Ak túžite po niečom vzrušujúcom a exotickom, ale nechcete míňať obrovské peniaze za letenky, tak táto krajina je stvorená ako pre vás. Zažijete tu všetko od lyžovačky v Atlase až po Saharskú púšť.

Keď chcete ísť na výlet, stačí kúpiť letenky a ostatné sa dorieši neskôr. Tak to bolo aj v našom prípade. S Marekom sme letenky kúpili ešte počas výletu v Gruzínsku. Neskôr sa k nám pridal ešte Patrik a takto v trojici sme začali dobrodružnú cestu po Balkáne. Prileteli sme na letisko Ohrid v Severnom Macedónsku, kde sme zostali prekvapení, pretože...

V prvej časti o Islande som vám rozprával ako sme prešli severnou cestou až na východné pobrežie Islandu do mesta Reyðarfjörður, ktoré je známe dreveným kostolíkom z Hriňovej a hliníkovou fabrikou. Nocľah sme tu našli u bratov kapucínov zo Slovenska. Len vďaka br.Petrovi sme mohli ochutnať pravého islandského žraloka - Hákarl.

Ako to už s nami cestovateľmi býva, každý máme svoje vysnívané destinácie, kam počas svojho života chceme ísť minimálne raz. Toto rozprávanie začína v auguste roku 2018, kedy sme navštívili krajinu ohňa a ľadu - Island.

Určite ste sa niekedy zamýšľali, či sa dá cestovať len "na otočku". Odpoveď znie ÁNO. My sme sa pre vás rozhodli otestovať druhé najväčšie mesto Španielska, Barcelonu.