Cestovateľské články

 

Toto mesto si nás získalo svojím šarmom už od začiatku, jeho starobylé kachličkové uličky, historické pamiatky, pahorky, tá úžasná rozmanitosť, slnko tu dokonca svieti v priemere 2799 hodín ročne, takže na nič nečakajte a vydajte sa do Lisabonu!

Jedna gruzínska legenda hovorí, že po stvorení sveta sa zástupcovia každého národa dostavili k Bohu, aby im pridelil, kus zeme, kde bude ich národ žiť. Gruzínci však túto príležitosť ignorovali a pokojne sa nalievali vínom. Ráno keď prišli k sebe, vybrali sa za Ním, aby im pridelil nejakú destináciu. Všetky však už boli obsadené, ale Gruzínci boli...

Ak túžite po niečom vzrušujúcom a exotickom, ale nechcete míňať obrovské peniaze za letenky, tak táto krajina je stvorená ako pre vás. Zažijete tu všetko od lyžovačky v Atlase až po Saharskú púšť.

Keď chcete ísť na výlet, stačí kúpiť letenky a ostatné sa dorieši neskôr. Tak to bolo aj v našom prípade. S Marekom sme letenky kúpili ešte počas výletu v Gruzínsku. Neskôr sa k nám pridal ešte Patrik a takto v trojici sme začali dobrodružnú cestu po Balkáne. Prileteli sme na letisko Ohrid v Severnom Macedónsku, kde sme zostali prekvapení, pretože...

V prvej časti o Islande som vám rozprával ako sme prešli severnou cestou až na východné pobrežie Islandu do mesta Reyðarfjörður, ktoré je známe dreveným kostolíkom z Hriňovej a hliníkovou fabrikou. Nocľah sme tu našli u bratov kapucínov zo Slovenska. Len vďaka br.Petrovi sme mohli ochutnať pravého islandského žraloka - Hákarl.

Ako to už s nami cestovateľmi býva, každý máme svoje vysnívané destinácie, kam počas svojho života chceme ísť minimálne raz. Toto rozprávanie začína v auguste roku 2018, kedy sme navštívili krajinu ohňa a ľadu - Island.

Určite ste sa niekedy zamýšľali, či sa dá cestovať len "na otočku". Odpoveď znie ÁNO. My sme sa pre vás rozhodli otestovať druhé najväčšie mesto Španielska, Barcelonu.

Väčšina ľudí na Nový rok oslavuje. My sme sa rozhodli začať ho netradične. Veď prečo, keď Slovensko bojuje so snehovou kalamitou neodletieť do tepla?!